16.3.2017 / Gösterim Sayısı : 320

Tokat ‘lı KADIN ÇİFTÇİLERİMİZ 8 Mart DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARINDA ANKARA’DA

#8 Mart 2017

      Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın, Başkent ANKARA'DA Tarım Milli Meselemizdir sloganı ile Bu toprağın kadınları MİLLİ TARIM ruhuyla buluşuyor programında 8 Mart DÜNYA KADINLAR GÜNÜ kutlamalarına ilimiz Kadın Çiftçimiz ile katıldı.

    Tokat Merkez ve İlçelerimizde tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetlerinde bulunan kadınlarımızın katıldığı program hakkında bilgi veren İl Müdürümüz Sayın Orhan ŞAHİN; "Bakanlığımız tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla düzenlenen "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhu ile Buluşuyor" etkinliğine Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak Kadın Çiftçimiz, Müdürlüğümüzün organizasyonu ile katılımI sağlanarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK ile bir araya gelmişlerdir. 

​      Toplumumuzda kadın denilince aklımıza fedakâr, üretken, çalışkan bireyler gelmektedir. Kadın hem işii ile ilgilenmiş, aile bütçesine katkı sağlamış, hem de evinde çocuğuna bakmıştır. Bu açıdan bakıldığında kadınlarımızın ne kadar fedakâr oldukları görülecektir." şeklinde değerlendirme yapan İl Müdürümüz Sayın Orhan ŞAHİN ayrıca programa katılan çiftçilerimizin bu organizasyondan duyduklarını memnuniyeti de ifade etti.

''